Autor Wiadomość
pewna
PostWysłany: Sob 19:20, 14 Paź 2023    Temat postu:

https://www.youtube.com/watch?v=s4Ix6Bq0RSM

youtube. com/watch?v=s4Ix6Bq0RSM !!!!!!
pewma
PostWysłany: Sob 16:15, 14 Paź 2023    Temat postu:

pies mi morde liże
jest LPBT nie LGBT
PostWysłany: Sob 13:13, 14 Paź 2023    Temat postu:

ty faszystko napisał:
pewna napisał:
hodowców i hodowczyń

a gdzie hodowszcze LGBTQ+ ?

Kolejny owijający pedalstwo w bawełnę. Jest LPBT. + czy - nieważny. Powtórz 3 razy! Zly
biały koń
PostWysłany: Sob 11:07, 14 Paź 2023    Temat postu:

Eren smrut napisał:
Für Deutschland love

Sieg Heil Ok!
Eren smrut
PostWysłany: Sob 9:46, 14 Paź 2023    Temat postu:

Für Deutschland love
Roślinny Romuald
PostWysłany: Sob 9:02, 14 Paź 2023    Temat postu:

Zagłosuję przeciwko zwierzętom, przynajmniej tym roślinożernym łapka
Gość
PostWysłany: Sob 3:27, 14 Paź 2023    Temat postu:

UWAGA!
Fanatyczny pedał pewna stosuje na forum o kupie lewacko - PZPRowską cenzurę i zaciekle usuwa niepasujące mu wpisy! Wesoly
pewna
PostWysłany: Pią 22:16, 13 Paź 2023    Temat postu:

dzięki wam wyżej za podbijanie vomit łapka
ty faszystko
PostWysłany: Pią 21:58, 13 Paź 2023    Temat postu:

pewna napisał:
hodowców i hodowczyń

a gdzie hodowszcze LGBTQ+ ?
wiesz co
PostWysłany: Pią 21:56, 13 Paź 2023    Temat postu:

pewna napisał:

Co do Afryki to tam do tego rozrodu w dużej mierze przyczynił się polski papcio 2, również politycy i media, które go wypromowały. Także im podziękuj.

idź do łazienki, podnieś klapę, klęknij przed kiblem, wsadź do niego głowę, prawą ręką chwyć brzeg deski i mocno pociągnij w dół
w przypadku braku wyraźnej poprawy powtórz zabieg wielokrotnie
Wesoly Wesoly Wesoly
pewna
PostWysłany: Pią 21:48, 13 Paź 2023    Temat postu:

Zgodnie z danymi Najwyższej Izby Kontroli z końca 2017 r., w latach 2011–2014 zużycie antybiotyków w rolnictwie wzrosło o 23%. Co więcej, Polska zajmuje drugie miejsce w Europie pod względem zużycia w hodowli zwierząt antybiotyków najsilniejszych w leczeniu chorób ludzi. Wyniki kontroli NIK przeprowadzonej na terenie województwa lubuskiego wskazują na powszechność stosowania antybiotyków w produkcji zwierzęcej uzasadnionej względami leczniczymi. Aż 70% hodowców objętych monitoringiem wody i pasz stosowało antybiotyki, a w przypadku indyków i kurcząt odsetek ten przekraczał 80% hodowców i hodowczyń objętych badaniami.
pewna
PostWysłany: Pią 19:58, 13 Paź 2023    Temat postu:

myślisz czasem? napisał:
Wege Mati napisał:
to musiałby być ktoś reprezentatywny jak Kwaśniewski, najlepszy prezydent, jacyś ludzie związani z Sojuszem Radzieckim ale nie mowa tu o "starych komuchach" którzy się wszystkim interesują tylko nie sobą
Religie - niech tam każdy sobie wierzy w co chce byle nie robił szkody innemu


Wpuszczenie hord islamskich to podpalenie Polski. Nie chodzi tu o światłych, spokojnych muzułmanów, a jest ich większość. Tu chodzi o ekstremistów, a jakoś środowiska muzułmańskie generują ich wyjątkowo łatwo i szybko.

Europa już jest polem bitwy. Czy ma nim być także Polska?

I dlaczego ja mam czuć się winny niekontrolowanemu rozrodowi w Afryce i Azji? Yebie mnie to. Chcecie się płodzić jak króliki? OK. Sami się wyżywcie i zbudujcie sobie domy. U siebie!


Czy stawianie drutów na granicy i pilnowanie aż ludzie w lasach pozdychają, a jednocześnie sprzedaż nielegalnych wiz czyli zezwoleń na wjazdy przypadkowym osobom, a także wpuszczanie tłumów Ukraińców, również bez żadnej weryfikacji nazwiesz ochroną kraju?
O chipowaniu i dokładnym sprawdzaniu (także w kontakcie z władzami danych państw) obcokrajowców słyszałeś? o negocjacjach z innymi krajami w sprawie wysłania tam danych grup migrantów, na których zapotrzebowania nie ma, słyszałeś? Nie, bo skąd.
O modelu kanadyjskim pewnie też nie.
To tak jak z tą ochroną zwierząt, nie są to inwestycje, na których politycy mogą zarobić, a za to są świetnymi instrumentami do gry politycznej i kolejną grupa nic nieznaczących ludzi, którymi można straszyć.
Co do Afryki to tam do tego rozrodu w dużej mierze przyczynił się polski papcio 2, również politycy i media, które go wypromowały. Także im podziękuj.
pewna
PostWysłany: Pią 19:26, 13 Paź 2023    Temat postu:

Polska – dla przypomnienia: w 2017 roku w ramach nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt pojawiła się m.in. propozycja zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Wtedy Jarosław Kaczyński mówił, że to „kwestia serca”. Od listopada 2017 roku ustawa była „zamrożona”, a w ostateczności i tak się z niej wycofano.
We wrześniu 2020 r. głośno było o projekcie „Piątka dla zwierząt”, zainicjowanym przez Jarosława Kaczyńskiego. Dotyczył on poprawy dobrostanu zwierząt, na co składał się m.in.: zakaz hodowli zwierząt na futra. Po tym, jak projekt trafił do Senatu, gdzie zgłoszono liczne poprawki, zamiast wrócić do Sejmu, trafił do tzw. „sejmowej zamrażarki”, a prace nad nim ustały.

POLSKA - dalekie południe i wschodnia Azja. Prędzej w tym kraju psy i koty trafią na talerze, niż zapanuje szacunek do zwierząt.
pewna
PostWysłany: Pią 19:21, 13 Paź 2023    Temat postu:

Kraje, które wprowadziły częściowy zakaz
Węgry – zmiany w przepisach wprowadzone w listopadzie 2020 r. zakazują hodowli niektórych gatunków zwierząt (m.in. lisów czy norek), wciąż natomiast hodować można szynszyle i króliki.
Hiszpania – zakaz dotyczy jedynie budowy nowych ferm norek i obowiązuje od 2016 r.
Szwecja – wprowadzenie wyższych wymagań dobrostanowych doprowadziło do zamknięcia w Szwecji ferm lisów (w latach 1995–2005) oraz szynszyli (w 2014 r.). Wciąż dozwolona jest hodowla norek, ale muszą one być trzymane we wzbogaconych klatkach.
Dania – obowiązuje tutaj częściowy zakaz. Zamknięte zostały fermy lisów, nie mogą też powstawać ani powiększać się fermy jenotów – te jednak na terenie Danii i tak nie istniały. Do 2023 r., w związku z SARS-CoV-2, obowiązuje też zawieszenie hodowli norek – miejmy nadzieję, że nie będzie się opłacało ich ponownie otwierać i de facto będzie to oznaczać zakończenie przemysłu futrzarskiego w Danii.


Kraje, w których wprowadzono zakaz, ale trwa jeszcze okres przejściowy

Belgia – zakaz obowiązuje już w Walonii (od 2015 r.) i w Regionie Stołecznym Brukseli (od 2017 r.), natomiast na terenie Flandrii do końca 2022 r. trwa jeszcze okres przejściowy. Oznacza to, że cały kraj już niedługo będzie wolny od ferm futrzarskich.
Norwegia – warto pamiętać, że Norwegia była jednym z największych producentów futer z lisów. Mimo to zdecydowała się zakazać takiej hodowli już w 2018 r., dając hodowcom czas do stycznia 2025 r. Stało się to jednak dwa lata wcześniej – z początkiem 2023 roku zamknięte zostały dwie ostatnie aktywne fermy w tym kraju.
Słowacja – w październiku 2019 r. zdecydowaną większością głosów podjęto decyzję o zakazie. Prawo weszło w życie w 2021 r., natomiast ostatnie fermy na terytorium kraju zostaną zamknięte w 2025 r.
Estonia – zakaz został wprowadzony w czerwcu 2021 r., a do roku 2026 mają zostać zamknięte wszystkie działające fermy.
Łotwa –22 września 2022 r. tamtejszy parlament przyjął poprawkę do ustawy o ochronie zwierząt wprowadzającą całkowity zakaz. Zacznie on obowiązywać od 1 stycznia 2028 roku. Z racji 5-letniego okresu przejściowego hodowcom nie będą wypłacane odszkodowania.
Bośnia i Hercegowina – wprawdzie przepisy o zakazie wprowadzono już w 2009 r., jednak 10-letni okres przejściowy w 2017 r. przedłużono o kolejne 10 lat. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zakaz powinien wejść w życie w 2028 r.
pewna
PostWysłany: Pią 19:18, 13 Paź 2023    Temat postu:

Kraje, w których już obowiązuje zakaz hodowli zwierząt na futra
Wielka Brytania – pionier w ochronie zwierząt hodowanych na futra. Zakaz został tam wprowadzony już 2000 r.
Austria – zakaz obowiązuje od 2005 r. na mocy ustawy o ochronie zwierząt, jednak w praktyce ostatnia ferma futrzarska na terenie Austrii przestała działać już pod koniec 1998 r.!
Macedonia Północna – ustawa z 2007 r., określająca sposób traktowania zwierząt, zakazuje hodowli zwierząt wyłącznie na futra. Zakaz wszedł w życie w 2014 r.
Chorwacja – 10-letni okres przejściowy na zamknięcie ferm albo ich transformację na bardziej zrównoważoną branżę zakończył się w 2017 r. Od tego czasu na terenie Chorwacji obowiązuje pełny zakaz.
Serbia – zakaz hodowania zwierząt na futra obowiązuje od początku 2019 r. i został wprowadzony na mocy zapisów ustawy o ochronie zwierząt z 2009 r.
Holandia – kiedyś drugi największy producent skór z norek, w 2012 r. wprowadziła prawo zakazujące dalszej hodowli z okresem przejściowym do 2024 r. Jednak w związku z wybuchem pandemii i ogniskami SARS-CoV-2 na fermach rząd zadecydował o ich wcześniejszym zamknięciu i całkowitym wygaszeniu tego przemysłu już w roku 2020.
Słowenia – w 2013 r. wprowadzono tam zakaz z 3-letnim okresem przejściowym, tak więc niewielka Słowenia wyprzedziła wiele innych państw i już od kilku dobrych lat dba o to, aby na swoim terytorium nie pozwalać na działanie ferm futrzarskich.
Luksemburg – rewizja prawa dotyczącego ochrony zwierząt przeprowadzona w 2016 r. doprowadziła do zakazu hodowania i zabijania zwierząt wyłącznie na futra.
Czechy – w sierpniu 2017 r. czeski rząd zgodził się na wprowadzenie zakazu, który został potwierdzony zapisem w ustawie o ochronie zwierząt z tego samego roku. Zakaz wszedł w życie na początku 2019 r.
Malta – na początku sierpnia 2022 r. rząd tego kraju ogłosił zakaz m.in. hodowli zwierząt na futra ze skutkiem natychmiastowym. Wprawdzie na terenie Malty nie była prowadzona taka działalność, zakaz ma jednak charakter prewencyjny i ma uniemożliwić hodowcom przenoszenie się tam z innych miejsc.
Francja – w listopadzie 2021 r. zdecydowana większość francuskich posłów i posłanek opowiedziała się za zakazem hodowli dzikich zwierząt na futra. Nowe prawo miało wejść w życie od zaraz, co poskutkowało natychmiastowym zamknięciem pozostałych jeszcze na terenie Francji dwóch ferm.
Włochy – w grudniu 2021 r. przegłosowana została zmiana nakazująca natychmiastowe zamknięcie istniejących ferm. Wprawdzie był to przemysł prowadzony na dość niewielką skalę, ale ostatecznie zakończył swoją działalność i ostatnie 10 ferm zostało zamkniętych do końca czerwca 2022 r.
Irlandia – pod koniec marca 2022 r. przyjęto ostateczną wersję zapisów ustawy wprowadzającej zakaz. Działające jeszcze 3 fermy mają zostać zamknięte do końca br.

Kraje bez zakazu, ale i bez ferm
W paru krajach wprawdzie nie zdecydowano się na wprowadzenie zakazu, jednak wymagania dotyczące dobrostanu są tak wysokie, że de facto czynią hodowlę zwierząt na futra nieopłacalną.

Szwajcaria – ustawa o ochronie zwierząt wprowadziła takie przepisy już w 2008 r.
Niemcy – przepisy z 2017 r. określiły 5-letni okres przejściowy na dostosowanie ferm do nowych, bardzo wysokich wymagań, co doprowadziło do zamknięcia ostatnich paru ferm norek już w 2019 r.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group